Sylwester Chłodziński

Artysta- rzeźbiarz, urodzony w Częstochowie 1965. Dyplom czeladniczy z rzeźby w drewnie ukończył w pracowni Stanisława Kijeńskiego.

Artysta wykorzystuje wiele materiałów, szukając języka najbliższego swojej poetyce. Tworzy zarówno w ceramice, kamieniu jak i metalu (np. rzeźby z łańcucha rowerowego). Nie unika drewna i gipsu, czy też miękkiego wosku. W każdym materiale odnajduje jego unikatowość poddając się magii tekstury czy twardości, możliwości jego kształtowania.

Artysta ma również dokonania w zawodzie renowatora. Odrestaurowywał między innymi Sanktuarium Franciszkanów w Kazimierzu nad Wisłą. Uczestniczył także w tworzeniu pomników miejskich m.in. pomnika Jakuba Boehme w Zgorzelcu, pomnika Powstańców Wielkopolskich w Brzozie i Barcinie, głowy Ducha Gór czy pomnika Napoleona w Pławnej. Pracował przy wystroju i scenografii Tajemnic Karkonoskich w Karpaczu oraz Zamku Śląskich Legend. Brał udział w wielu plenerach artystycznych zarówno polskich jak i międzynarodowych- Czechy, Hiszpania, Grecja. Ma na swym koncie kilkanaście wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Sylwester Chłodziński - zdjęcie profilowe

Prace dostępne w galerii