O galerii

O nas

Sopra- Galeria i Dom Aukcyjny

Naszą misją jest wspieranie i promowanie polskiej sztuki aktualnie tworzących artystów w kraju i za granicą. Organizujemy wystawy, plenery, sympozja oraz aukcje sztuki integrując w ten sposób świat artystyczny i biznesowy. Poprzez wzajemne przenikanie się środowisk kreujemy nowe formy współpracy i inspiracji. Naszą ofertę prezentujemy zarówno w przestrzeni rzeczywistej jak i w wirtualnej. Czynne uczestnictwo w zagranicznych wystawach i targach sztuki pozwala nam na poszerzenie międzynarodowych kontaktów biznesowych oraz promocję polskiej sztuki współczesnej na światowym rynku.

Podczas każdego naszego eventu kontynuujemy tradycje artystycznej bohemy XIX w., traktując spotkania ze sztuką jako okazję do celebracji smaku życia, poprzez wzbogacenie wieczorów artystycznych świetną kuchnią i odpowiednimi do okazji trunkami. Pozwala to wszystkim obecnym zanurzyć się w przyjemną atmosferę barwnych i poszerzających kreatywność rozmów o sztuce.

Nasza działalność zakłada wyjście poza ramy tradycyjnego wystawiennictwa, poza miejsca nieodmiennie kojarzone z prezentacją sztuki. Jedną z naszych autorskich form promowania aktualnej sztuki polskiej są ekskluzywne wieczory aukcyjne skierowane do klientów VIP. O ich wyjątkowości świadczy obecność artystów, których dzieła są wówczas prezentowane. Pozwala to na kontakt jednocześnie z dziełem i jego twórcą. Licytacja to również znakomity sposób na zakup dzieła w atmosferze emocjonującej rozgrywki. Po wieczorach aukcyjnych sztuka staje się immanentną częścią otoczenia naszych gości, przynosząc wiele wzruszeń i refleksji natury estetycznej. Mobilne aukcje sztuki organizujemy podczas eventów firmowych, sympozjów czy kongresów biznesowych w najlepszych hotelach i obiektach historyczno- hotelowych w Polsce i za granicą.

Fundacja Sopra Art

Siedzibą Fundacji jest Wrocław. Fundacja ma na celu prowadzenie działań na rzecz i w zakresie kultury i sztuki. Funkcjonuje jako :

–  miejsce kulturotwórcze, propagujące kulturę i sztukę polskich artystów.

–  miejsce spotkań lokalnych twórców i integrowania środowiska artystycznego

– miejsce dialogu między ludźmi sztuki (malarstwo, literatura, muzyka) oraz realizacja wspólnych projektów artystycznych w tym wernisaży i wystaw, wieczorów autorskich i koncertów muzycznych

– miejsce wspierające artystów w kwestii marketingu, poprzez organizowanie aukcji, prowadzenie galerii, współpracę z innymi galeriami sztuki, muzeami, domami aukcyjnymi, pomagające w kreowaniu spójnego wizerunku artystycznego i planowanie kariery zawodowej oraz stworzeniu portfolio.

– miejsce wsparcia artystów w kwestii negocjacji biznesowych w tym – miejsce prelekcji dotyczących np. promocji sztuki, zawierania umów z kontrahentami

– miejsce eventów i warsztatów z osobistościami ze świata sztuki

– miejsce integracji środowisk sztuki i biznesu w tym pomoc w znalezieniu sponsorów i mecenasów.

 – miejsce, którego zadaniem jest edukacja estetyczna poprzez upowszechnianie sztuki i jej trendów

– miejsce propagujące sztukę poprzez przeprowadzanie wywiadów z artystami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym statutem. 

Kalendarium

Partnerzy